Rekonstrukce koupaliště Motol – interpelace

Milí sousedé,

ve čtvrtek 17. 6. 2021, jsme vystoupili v interpelacích zasedání zastupitelstva Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) a informovali jsme zastupitele o vlně nesouhlasu, kterou vzbudil plánovaný projekt rekonstrukce koupaliště v Motole. Veliké díky všem sousedům, kteří nás přišli podpořit s transparenty přímo na zasedání – jste úžasní! Pánům zastupitelům jsme tak důrazně připomněli, že by tak důležitý zásah do podoby a provozu oblíbeného místa v naší čtvrti neměl být připravován „o nás bez nás“, ale měl by odpovídat potřebám místní komunity a současných uživatelů koupaliště.

Náměstek primátora p. Hlubuček, v jehož gesci se nachází odbor ochrany životního prostředí, který je za projekt zodpovědný, vyjádřil v reakci na naše vystoupení překvapení nad tím, že se občanům jejich projekt nelíbí. Pan Hlubuček popsal současný návrh, zmínil, že městská část Prahy 5 jednohlasně schválila jejich záměr a že koupaliště plánují zrekonstruovat hlavně pro místní občany. Současně slíbil aktuální projekt zastavit a zahájit vzájemný dialog nad novou podobou rekonstrukce. To je skvělá zpráva! Zároveň je to zatím první vstřícné gesto Magistrátu hl. m. Prahy, po kterém musí logicky následovat konkrétní kroky, které povedou k realizaci citlivější rekonstrukce koupaliště. Nyní vyčkáme na zaslání termínu schůzky, kde se potkáme s odpovědnou osobou za projekt, vysvětlíme současný postoj komunity a následně uděláme společné setkání, kde MHMP představí nové zadání rekonstrukce koupaliště. Tak jak to má být, společně se sousedy.

Budeme vám dávat pravidelné zprávy o tom, jak se dialog s MHMP vyvíjí. Zatím ale pojďme vytrvat ve sběru podpisů pod petici, která s rostoucím počtem podepsaných dává každý den větší váhu našim připomínkám! Díky vám všem, kteří jste petici již podepsali, nebo jste dokonce obešli své známé, máme za pouhých čtrnáct dní její existence neuvěřitelných 500 podpisů!!! I to dodalo váhu našemu čtvrtečnímu vystoupení na radnici. Připomínáme, že našim cílem je nasbírat alespoň 1000 podpisů, tak, aby projednávání rekonstrukce koupaliště nebo jeho alternativy mohlo být zařazeno přímo mezi body jednání zastupitelstva. Prosím vytrvejme.

PS. Až z pořízené fotografie jsme zjistili, že při našem vystoupení stála pár kroků od nás i paní starostka MČ Prahy 5, Renáta Zajíčková. Je škoda, že se k nám nepřihlásila a nemohla nám odpovědět na otázku, proč Praha 5 nemá zájem o místní koupaliště? Bývali bychom se jí rádi zeptali, proč Praha 5 rekonstrukci koupaliště bez jakékoli připomínky rychle schválila a vydala mu stavební povolení, opět bez zájmu o názor občanů? Proč schválili projekt, který jde proti studii Motolského údolí a proti zadání studie „Motolka“, jejichž zadavatelem je stejná městská část Prahy 5? Tak snad příště na schůzce s MHMP, na kterou zastupitele Prahy 5 také přizveme.

Za sousedský spolek Homolka-Motol

Šárka a Jakub

Jdeme na to!
V akci (někdo přebývá?)

2 thoughts on “Rekonstrukce koupaliště Motol – interpelace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *